Тут надають

якісні послуги!

Центр надання адміністративних послуг

Зеленопідська територіальна громада

16.01.2025 13:54

Жителі України мають право не оплачувати житлово-комунальні послуги в разі, якщо дотримано певних умов, передбачених законодавством.

81b5b262-d606-4f83-8656-8272e741ab08.jpg

Питання оплати регулюються Законом України "Про житлово-комунальні послуги" № 2189-VIII.

Як пояснив юрист благодійного фонду "СпівДія" Олександр Постернак, споживачі можуть уникнути оплати комунальних послуг (за винятком централізованого опалення та розподілу природного газу), якщо вони не користувалися послугами через тимчасову відсутність у житловому приміщенні більше ніж 30 календарних днів, і ця відсутність підтверджена документально.

Які документи можуть знадобитися?

Серед них: довідка про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, документи, що підтверджують проходження військової служби або лікування, та інші офіційні папери.

Згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 5 березня 2022 року №206, у період воєнного стану заборонено стягувати заборгованість за житлово-комунальні послуги, що утворилася з 24 лютого 2022 року, до завершення бойових дій або тимчасової окупації території, де розташоване житло.

Також, якщо житло було зруйноване через військові дії і комунальні послуги не надаються, оплата за них не нараховується. Однак, важливо пам'ятати, що це не звільняє від сплати боргів, які виникли до введення воєнного стану.

Юрист зазначив, що в разі несвоєчасної оплати постачальники комунальних послуг можуть звернутися до суду для примусового стягнення боргів. Судові розгляди в таких випадках проходять у прискореному порядку, що може призвести до арешту банківських рахунків або майна боржника.

У зв'язку з цим, юрист порадив українцям, які можуть претендувати на звільнення від оплати, ретельно зібрати необхідні документи і повідомити постачальників послуг про наявність підстав для звільнення від платежів, повідомивши їм про це в письмовій або електронній формі.