05.02.2025 16:52
Понад 4,3 млрд гривень спрямувало Мінсоцполітики на компенсації за знищене житло для ВПО
У грудні 2024 року Уряд ухвалив постанову, розроблену Мінсоцполітики спільно з Мінрозвитку та Мінфіном, завдяки якійвнутрішньо переміщені особи, котрі очікують на компенсацію за знищене житло, зможуть отримати сертифікат на придбання житла.
Наприкінці січня Мінсоцполітики спрямувало на рахунок Мінрозвитку перші 4,3 млрд гривень для подальшої оплати сертифікатів на забезпечення житлом внутрішньо переміщених осіб, які через агресію російської федерації втратили єдине житло (не мають іншого в умовно безпечних регіонах країни) та очікують на компенсацію.
У подальшому ці кошти буде спрямовано на придбання житла для ВПО з використанням 3467 житлових сертифікатів.
Загалом Мінсоцполітики спрямує 15 млрд грн на компенсацію, завдяки якій понад 10 тисяч родин зможуть отримати власне житло.
"Завдяки окремій програмі фінансування, тисячі переселенців зможуть вирішити найболючішу для них проблему – власного житла. Це одне з рішень, яке реалізує Уряд, у межах комплексної підтримки внутрішньо переміщених осіб. Адже люди, які втратили власні домівки, можуть потребувати і фінансової допомоги, і психологічної, і різних видів соціальних послуг. І ми працюємо над тим, аби надавати допомогу тим, хто найбільше її потребує", – підкреслила Міністерка соціальної політики Оксана Жолнович.
“Наше завдання – підтримати якомога більше громадян, які втратили домівки через агресію росії. Ми постійно працюємо над розширенням спектра компенсацій, програм підтримки. У фокусі – допомога та підтримка внутрішньо переміщених осіб. Завдяки 15 млрд грн, які Уряд перерозподілив для підтримки ВПО, ми зможемо допомогти 10 тисяч сімʼям отримати новий дім“, – зазначив Віце-прем’єр-міністр з відновлення України – Міністр розвитку громад та територій України Олексій Кулеба.
Яка процедура отримання коштів?
-
Якщо людина вже мала статус ВПО та житловий сертифікат єВідновлення і подавала заявку на бронювання коштів, її автоматично буде переведено в іншу чергу і вона отримає сповіщення про успішне бронювання коштів.
Протягом 30 днів необхідно укласти угоду купівлі-продажу на придбання нової домівки та припинити право власності на знищене житло.
-
Якщо ВПО мала житловий сертифікат, проте ще не бронювала кошти за ним, і готова придбати нову домівку їй потрібно подати заяву про бронювання. Це можна зробити через застосунок або портал Дія та ЦНАП. Протягом 5 робочих днів вона отримає підтвердження наявності коштів.
Детальна процедура отримання виплати прописана в Порядку надання внутрішньо переміщеним особам компенсації за пошкоджені/знищені об’єкти нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією Російської Федерації проти України затвердженому Постановою Кабінету міністрів України від 13 грудня 2024 р. № 1432.
Міністерство соціальної політики і далі працює над тим, щоб забезпечити ВПО комплексною підтримкою. Тому, окрім фінансової допомоги на проживання, реалізується низка інших ініціатив.
Зокрема:
-
запрацював новий інструмент підтримки – субсидія на оренду житла для ВПО
-
було запроваджено нову одноразову грошову допомогу «Тепла зима» , виплату в розмірі по 6 500 грн отримають сім'ї-ВПО з вразливих категорій, з дітьми, на кожну дитину до 18 років та особи з інвалідністю 1 групи з вразливих категорій
-
послуги стаціонарного догляду та підтриманого проживання для ВПО з інвалідністю та похилого віку за принципом «гроші ходять за людиною». Тобто внутрішньо переміщеним особам з інвалідністю, які потребують догляду, держава надає гроші на оплату такого догляду
-
отримати психологічну допомогу ВПО можуть безоплатно у Центрах життєстійкості .
Звертаємо увагу: Сервіс єВідновлення реалізується Міністерством розвитку громад і територій України та Міністерством цифрової трансформації України.