21.03.2025 10:24
Уряд України затвердив 19 проєктів інфраструктури за угодою з Францією

У рамках міжурядової угоди про надання підтримки критичній інфраструктурі на суму 200 мільйонів євро, українські та французькі посадовці затвердили ряд важливих проєктів. Міністерство економіки України повідомило про це під час візиту міністерки економіки Юлії Свириденко до Парижу, де вона обговорила ініціативи з французькими колегами, зокрема з міністром економіки, фінансів, промислового та цифрового суверенітету Франції Еріком Ломбардом.
Про це розповідає KURAZH
Затверджені проєкти та їх реалізація
«Сторони спільно опрацювали заявки і уряд затвердив перші 19 проєктів на засіданні Стратегічної інвестиційної ради. Це проєкти у сфері охорони здоровʼя, енергетики, інфраструктури, гуманітарного розмінування та інших напрямків», – заявляє Мінекономіки.
Заплановано, що реалізація обраних проєктів триватиме від п’яти до 16 місяців. Міністерка Свириденко підкреслила, що угода з Францією є важливим елементом стратегічного партнерства, яке дає Україні можливість отримати 200 мільйонів євро через «Фонд для України» для відновлення критичної інфраструктури. З цієї суми 60 мільйонів євро буде витрачено на підтримку енергетичного сектору.
Співпраця та гуманітарне розмінування
Крім того, Свириденко зазначила, що загальна кількість проєктів, які подавалися на фінансування, досягла 600 мільйонів євро, що перевищує планований обсяг.
«Тому ми сподіваємося на розширення співпраці», – каже міністерка.
Вона також акцентувала увагу на тому, що угода допоможе посилити енергетичний потенціал українських міст, зокрема Харкова, Кривого Рогу та Запоріжжя. Фінансування дозволить модернізувати інфраструктуру, впровадити цифрові рішення, відновити пошкоджені об’єкти, диверсифікувати джерела енергії та перейти до зеленої енергетики.
Крім інфраструктурних проєктів, передбачено також фінансування гуманітарного розмінування, оскільки понад 138 000 квадратних кілометрів території України потребують очищення від вибухонебезпечних предметів. Проєкти будуть реалізовані спільно українськими та французькими компаніями.