02.04.2025 11:52
Старт прийому заявок на програму "Ветеранський спорт": можливість для Захисників та Захисниць отримати 1 500 грн на заняття спортом

У вівторок, 1 квітня, офіційно стартував другий етап прийому заявок на участь у програмі "Ветеранський спорт", яку реалізує Міністерство у справах ветеранів України спільно з Міністерством цифрової трансформації України.
Ця ініціатива надає можливість ветеранам та ветеранкам отримувати щоквартальну фінансову допомогу в розмірі 1 500 грн для відвідування спортивних залів, басейнів та інших закладів фізичної культури.
“Ветеранський спорт – найкраще втілення вислову "спорт – це життя". Він не лише зміцнює фізичну форму та покращує психічний стан ветеранів, а й створює середовище для спілкування та підтримки. Ми бачимо, як змінюється їхній настрій, самопочуття, впевненість у собі – і це стосується як тих, хто просто відвідує спортзал, так і тих, хто бере участь у змаганнях. Запрошую всіх долучитися до наступних етапів наших змагань і відчути цю неймовірну силу та енергетику. Координація ветеранського спорту по всій країні – один із пріоритетів Мінветеранів. Сьогодні ветерани й ветеранки займаються найрізноманітнішими видами спорту: футболом, регбі, баскетболом – як на кріслах колісних, так і без них, адже ветеранський спорт – не завжди спорт адаптивний. Це поштовх для всіх ветеранів зробити крок уперед, вийти з дому і подбати про своє фізичне й ментальне здоров’я”, - наголосила Міністерка у справах ветеранів України Наталія Калмикова.
У першому кварталі 2025 року цією можливістю скористалося близько 22 тисяч ветеранів та ветеранок.
“Ветеранський спорт” набирає обертів, залучаючи все більше Захисників і Захисниць до активного способу життя. Це не лише фізичне відновлення, а й загартованість, психологічне розвантаження та єднання у ветеранському ком’юніті. За перший квартал до програми долучилися 25 тисяч ветеранів й ветеранок, близько 22 тисяч уже скористалися фінансовою підтримкою для занять спортом. Наша мета – 100 тисяч учасників. Тож подавайте заявки через Дію та змінюйте своє життя на краще”, - зазначив заступник Міністра у справах ветеранів України Руслан Приходько
Підтримка на програму “Ветеранський спорт” – перша монетизована пільга для ветеранів та ветеранок, яка реалізується через Дію.
"Програма "Ветеранський спорт" стала однією з перших державних ініціатив, виплати за якою українці отримують на Дія.Картку. Рахунок для отримання виплат можна оформити в 7 банках, які доєдналися до ініціативи, зокрема Приватбанку, Монобанку, Sense bank, Акордбанку, Абанку, Банку кредит Дніпро, Глобус Банку. Завдяки цифровим рішенням, ветерани мають змогу оформлювати виплати швидко, без бюрократії та черг. Протягом першого кварталу близько 25 тисяч ветеранів та ветеранок отримали фінансову допомогу на спорт, а за перші пів дня цього кварталу вже 5 тисяч учасників програми подали заявки, щоб отримати виплати. Можливість оформлення виплат за програмою "Ветеранський спорт" у Дії – гарний приклад того, як технології можуть робити послуги для громадян доступнішими для тих, хто її потребує”, - зазначив Андрій Гриценюк, заступник генерального директора ДП ДІЯ.
Захід відбувся на базі спортивного залу CrossFit Banda, де власники поділилися досвідом тренування ветеранів, а також окреслили основні виклики, пов'язані з використанням коштів за програмою "Ветеранський спорт".
Тетяна Гращенко, власниця мережі CrossFit Banda поділилась власним досвідом реінтеграції ветеранської спільноти через спорт:
“Моя мета — постійно бути флагманом у сфері спорту та прикладом, щоб надихнути інші бізнеси. Я хочу, щоб усі зрозуміли: ветерани заслуговують не лише на можливість займатися спортом, а й на створення теплого, турботливого середовища, де кожен відчує підтримку та повагу”, - розповіла пані Тетяна.