Тут надають

якісні послуги!

Центр надання адміністративних послуг

Зеленопідська територіальна громада

04.04.2025 10:21

Кабінет Міністрів постановою від 13 червня 2018 року № 509 вніс зміни до Плану використання радіочастотного ресурсу України стосовно термінів використання аналогової технології телевізійного мовлення.

4bdf8a9e-159e-4723-a963-26c6450b68c3.jpg

Національна рада внесла пропозиції до Кабінету Міністрів України про необхідність збереження аналогового мовлення на територіях із особливим режимом мовлення, на прикордонні, де існують ризики інформаційного впливу країни-агресора, для суспільного мовника (НСТУ) та місцевих компаній, які не мають цифрових ліцензій. Уряд врахував ці пропозиції. 

18 липня 2018 року Кабінет Міністрів ухвалив постанову № 580 “Про внесення змін до Плану використання радіочастотного ресурсу України”, згідно з якими аналогове мовлення мовлення буде збережено на територіях з особливим режимом мовлення (зона ООС і на кордоні з Кримом).

29 серпня 2018 року було ухвалено постанову Кабінету Міністрів № 667, згідно з якою для «визначених Національною радою з питань телебачення і радіомовлення каналів мовлення на територіях, що межують з Російською Федерацією та тимчасово окупованими територіями, та каналів мовлення на територіях, де розповсюджуються програми ПАТ “НСТУ” і телерадіоорганізацій місцевого мовлення, які не мають ліцензій на цифрове мовлення» 1 травня 2019 року стало кінцевою датою використання технології аналогового телевізійного мовлення.

Кабінет Міністрів України 8 травня 2019 року ухвалив постанову, якою до 31 грудня 2019 року продовжено термін використання аналогового телебачення на визначених Національною радою  каналах мовлення. Так,  аналогове мовлення продовжено в районах, які межують із Російською Федерацією, та поширюється на тимчасово окуповані території.

16 грудня 2020 року Уряд ухвалив постанову № 1263 «Деякі питання використання радіочастотного ресурсу України», якою для визначених Національною радою з питань телебачення і радіомовлення каналів мовлення на територіях, що межують з Російською Федерацією та тимчасово окупованими територіями, відновлюється до періоду відновлення суверенітету та територіальної цілісності України, а для каналів мовлення телерадіоорганізацій місцевого мовлення, які не мають ліцензії на цифрове мовлення, – до 31 березня 2021 року.

Заходи щодо створення багатоканальної цифрової телемережі МХ-7 здійснюються Концерном РРТ на підставі Указу Президента України №198/2021 від 18.05.2021 року, яким введено в дію рішення РНБОУ від 14.05.2021 щодо окремих заходів із забезпечення інформаційної безпеки.

Кабінет Міністрів України Постановою від 11.08.2021 № 826 (зі змінами) затвердив Програму підвищення обороноздатності й безпеки держави в частині матеріально-технічного забезпечення побудови загальнонаціональної цифрової багатоканальної телемережі МХ-7 у діапазоні метрових хвиль 174-230 МГц. Нею передбачено гарантування інформаційної безпеки України, спрямованої на захист життєвоважливих інтересів громадянина, суспільства та держави у протидії внутрішнім і зовнішнім інформаційним загрозам, забезпечення інформаційної стійкості суспільства й держави.

ЗАГАЛЬНА ІНФОРМАЦІЯ ЩОДО ПЕРЕХОДУ НА ЦИФРОВЕ МОВЛЕННЯ

Відповідно до міжнародних зобов’язань в Україні триває процес переходу ефірного телевізійного мовлення від аналогового стандарту розповсюдження програм до цифрового DVB-T2. Це означає, що аналогове телебачення буде неодмінно вимкнено на заміну більш прогресивному цифровому стандарту, перевагами якого є висока якість телевізійного сигналу та більша кількість програм. Насамперед, відчують різницю у перегляді телепрограм саме телеглядачі ефірного телебачення, які сьогодні приймають телепрограми, використовуючи кімнатну, зовнішню або колективну антену.

Абонентів кабельного телебачення та власників супутникових антен зазначені зміни не стосуються.

З 2011 року в Україні багатоканальна цифрова телемережа у складі чотирьох мультиплексів МХ-1, МХ-2 , МХ-3 та МХ-5 працює у 166 населених пунктах. У 2019 році мультиплекс МХ-1 розширено на 22 додаткові населені пункти. Внаслідок тимчасової окупації Автономної Республіки Крим і міста Севастополя, Луганської області та частини територій Донецької, Запорізької, Херсонської областей кількість працюючих станцій цифрового телебачення зменшилась. Цифровими передавачами для безкоштовного перегляду поширюється 36 загальнонаціональних телеканалів та до 4 регіональних телеканалів у кожній з областей України.

Загальна національна мережа МХ-7 побудована у 166 населених пунктах. З 1 червня 2023 року Концерн РРТ розпочав тестове включення програм мовників в МХ-7.

Мовлення у МХ-7 здійснюють 10 мовників:

  • СОНЦЕ+
  • МИ-УКРАЇНА
  • РАДА
  • УНІАН 2
  • ВІЖН 2
  • ВІЖН 3
  • СВІТЛО
  • MEGOGO СПОРТ
  • ІНТЕР Україна
  • АРМІЯ TV

З квітня 2018  року  введено в експлуатацію цифрові канали регіонального мультиплексу у 22 населених пунктах Одеської області. Передавачі розташовано в Одесі, Миколаївці Одеського району, Петрівську, Сараті, Тарутиному, Болграді, Вилковому, Городньому, Ізмаїлі, Кам’янському, Кілії, Рені, Балті, Березівці, Великій Михайлівці, Ковбасовій Поляні, Кодимі, Вестерничанах, Любашівці, Миколаївці, Петровірівці, Роздільній. 

У мультиплексі доступні для безкоштовного перегляду 11 програм місцевих та регіональних телеканалів:

  • ТОВ «ТРК «Андсер» (логотип «ДУМСЬКА»),
  • ТОВ «Телерадіокомпанія «Південна хвиля-ТВ» (логотип «ЮЖНАЯ ВОЛНА»),
  • ТОВ «Реноме Інет» (логотип «ІНШИЙ»),
  • ТОВ «Гравіс» (логотип «УНІАН ТБ»),
  • ТОВ «ТРК «Нова Одеса» (логотип «1 ПЕРШИЙ МІСЬКИЙ»),
  • ТОВ «Ріак-інформ» ( логотип «цифра 7, яка складається з сукупності двох ліній салатового кольору та ромба бузкового кольору» )
  • ТОВ «Балінформкомпанія» (логотип «знак який складається із стилізованих літер «Б» «І» «К»)
  • ТОВ «Телерадіокомпанія «ЗДОРОВ’Я» (логотип напис літерами червоного кольору «Телеканал «Здоровье» у стилістиці журналу колишнього СРСР «Здоровье»),
  • ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «МЕДІА-ІНФОРМ» (логотип «MEDIAІНФОРМ»),
  • ТОВ «ТРК «Град» (логотип «ГРАД»),
  • ТОВ «ТРК «АРТ» (логотип «цифра 7, яка складається з сукупності двох ліній салатового кольору та ромба бузкового кольору»).

ВПРОВАДЖЕННЯ ЦИФРОВОГО РАДІО В СТАНДАРТІ Т-DAB

В Україні повноцінно запрацював мультиплекс цифрового радіо. Важливою подією для розвитку галузі радіомовлення став пілотний проект впровадження наземного цифрового звукового мовлення в стандарті DAB+ у м. Києві з використанням частотного блоку в смузі частот 174 – 230 МГц.

Національна рада звертає увагу дистриб’юторів цифрового обладнання на необхідність постачання на український ринок приймачів для цифрового радіо у стандарті DAB+.

Розповсюдження сигналу здійснюється оператором телекомунікацій Концерном РРТ на 2 передавачах з синхронним режимом мовлення потужністю 1 кВт і 2 кВт. За підсумками конкурсів видано ліцензії для поширення 14 радіопрограм: «Українське радіо» (ПАТ «НСТУ»), «Радіо «Промінь» (ПАТ «НСТУ»), «Радіо «Культура» (ПАТ «НСТУ»), «Країна ФМ» (ПрАТ «РК «ГАЛА»), «Просто радіо» (ТОВ «РАДІ.О»), «Радіо Маямі» (Підприємство «Радіокомпанія «Супер-нова»), «Hype radio» (ТОВ «Консенсус Медіа»), «Радіо Мейдан» (ТОВ «Телевізійна Компанія «АТЛАНТ-СВ»), «Радіо Марія» (ТОВ «ТРК «ІФ Медіа-Груп»), «Армія FM – військове радіо» (Центральна Телерадіостудія Міністерства Оборони України), «Бизнес Радио» (ТОВ «ТРК «Бізнес-радіо»), «DJ FM» (ТОВ «Українська радіо група»), «Power FM» (ПП «Компанія «Нова хвиля»), «ПРЯМИЙ FM» (ТОВ «Телеканал «ПРЯМИЙ»).