10.04.2025 16:00
Ще 108 делегацій з тилових громад відвідали прифронтові регіони в рамках другого етапу проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади»

У березні та квітні 2025 року в рамках другого етапу проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» 108 делегацій громад-партнерів відвідали 83 прифронтові громади-форпости. В межах цього етапу вже підписано 102 меморандуми про співпрацю, а ще 109 планується підписати до кінця квітня.
Загалом до проєкту долучилися 442 громади, що сформували 282 партнерства. Тилові громади-партнери вже активно підтримують відновлення інфраструктури на деокупованих та прифронтових територіях, надають гуманітарну допомогу та реалізовують соціокультурні ініціативи для мешканців громад-форпостів.
Делегації з тилових громад мали можливість побачити, як живуть прифронтові громади, а також визначити, якої підтримки вони потребують. Зустрічі відбулись у Чернігівській, Сумській, Харківській, Донецькій, Дніпропетровській, Запорізькій, Херсонській, Одеській та Миколаївській областях. У кожному з цих регіонів громади-партнери та форпости знайомились, обмінювались досвідом і підписували меморандуми про співпрацю.
Однак важливим етапом проєкту стало не лише обговорення планів, а й реальна допомога у відновленні інфраструктури. Так, Кременчуцька громада Полтавської області направила 1 мільйон гривень на відновлення ліцею в Охтирській громаді Сумської області, що допоможе відновити освітній процес на прифронтових територіях.
Також громади активно підтримують відновлення соціальних об'єктів. Наприклад Васильковецька громада Тернопільської області планує надати кошти на відновлення будинку культури в селі Терехове Киселівської громади Чернігівщини. Це крок до відновлення важливої культурної інфраструктури для місцевої громади.
Під час візиту до Березнегуватської громади Миколаївської області партнери з Піщанської громади Вінниччини та Аджамської громади Кіровоградщини забезпечили фінансування на облаштування укриття в розмірі 1 мільйон гривень. Це дозволить не тільки підвищити безпеку громади, а й створити умови для безперервного навчання та діяльності місцевих мешканців.
Крім того, Калинівська громада Херсонської області отримала допомогу від Звягельської міської громади Житомирської області та Великокучурівської сільської громади Чернівецької області для відновлення опорної школи. Загальна сума допомоги — понад 500 тисяч гривень, що дасть змогу відновити важливу освітню установу для місцевих дітей.
Білогородська громада Київщини планує надати 2 мільйони гривень на відновлення ліцею в селі Біленьке Новоолександрівської громади Херсонської області. Ця фінансова підтримка допоможе швидко відновити освітню інфраструктуру у районах, які постраждали найбільше.
Зеленодольська громада Дніпропетровської області також отримає допомогу від Обухівської громади Київської області. Це ще один приклад того, як громади підтримують одна одну, допомагаючи відновлювати постраждалі території.
Ці дії показують, як громади не тільки обмінюються досвідом, але й активно долучаються до відновлення територій, що постраждали від війни. Чинадіївська громада Закарпаття разом з Юр’ївською громадою Дніпропетровської області подають спільну заявку на грант, а Іларіонівська громада Дніпропетровщини з партнерами з Львівщини та Івано-Франківщини планує реалізувати проєкти з оздоровлення дітей та підтримки ветеранів.
Проєкт «Пліч-о-пліч» підтверджує важливість міжрегіональної співпраці для відбудови України. Підписані меморандуми, спільні зусилля та грантові заявки є основою для стійкої відбудови нашої країни.