Тут надають

якісні послуги!

Центр надання адміністративних послуг

Зеленопідська територіальна громада

11.04.2025 13:36

Оксана Жолнович: "Щоб люди старшого віку залишалися активними, працюємо над новими форматами працевлаштування та догляду"

efc5dc0f-94e5-46a9-94e8-09d62c782193.webp

Міністерство соціальної політики України працює над створенням умов для активного довголіття. Це підтримка людей старшого віку, які хочуть і можуть працювати, а також нові формати догляду для тих, хто потребує допомоги в повсякденному житті.

"Ми маємо змінити культуру сприйняття старшого віку. Адже такі люди мають досвід, користуючись яким, вони можуть зробити суттєвий економічний внесок. Наше завдання — допомогти старшим людям за їхнім бажанням якомога довше залишатися на ринку праці", — зазначила Міністерка соціальної політики Оксана Жолнович в ефірі Українського радіо.

У межах реалізації Стратегії демографічного розвитку до 2040 року Мінсоцполітики працює над підтримкою людей старшого віку через:

  • створення умов роботодавцям для працевлаштування таких співробітників;
  • впровадження навчальних програм;
  • послуги догляду та підтриманого проживання для тих, хто цього потребує, зокрема, людей з інвалідністю та ВПО старшого віку.

За словами Оксани Жолнович, наразі розглядається варіант зменшення податкового навантаження для роботодавців, які мають у штаті працівників старшого віку. Йдеться про часткове звільнення від сплати ЄСВ та зниження ПДФО. Також важливою складовою є перекваліфікація, аби працівники старшого віку могли опанувати нові навички та залишатися конкурентоспроможними.

Для людей старшого віку, які потребують додаткового догляду, з державного бюджету фінансуються соціальні послуги, зокрема підтримане проживання. Ця послуга також доступна і для людей з інвалідністю. Послугою, зокрема, передбачене проживання таких людей в невеликих будинках чи квартирах із підтримкою та допомогою соціального працівника.

"Держава покриває витрати на таке проживання — до 16 тисяч гривень на місяць, залежно від рівня підтримки. До послуги входить допомога фахівців у побуті, догляді, закупівлі продуктів, юридичному супроводі, сприянні соціалізації. Підтримане проживання дозволяє уникнути інституціалізації й зберегти незалежність навіть за умов втрати житла, що особливо важливо зараз для внутрішньо переміщених осіб старшого віку", — додала Оксана Жолнович.

Ще один напрям — створення центрів денного догляду, де люди старшого віку зможуть перебувати кілька годин на день. Це дасть змогу рідним працювати, а старшим людям — отримувати щоденну турботу та необхідну увагу без ізоляції від суспільства. Центри стануть альтернативою повному інтернатному догляду у випадках, коли постійне проживання не потрібне.

Мінсоцполітики і надалі працює над розвитком системи соціальних послуг і впровадженням стандартів, які дозволять забезпечити гідний догляд у громадах по всій країні.