Тут надають

якісні послуги!

Центр надання адміністративних послуг

Зеленопідська територіальна громада

30.04.2025 15:02

Верховна Рада підтримала законопроєкт, який дозволяє проводити закупівлі за механізмом ДКД коштом місцевих бюджетів

11cc3dba-8db3-4eab-a6ce-5d95c7fd30b7.jpg

На початку квітня Комітет ВР з питань здоров’я нації направив на розгляд парламенту два законопроєкти — №13134 та №13135. Ці документи передбачають зміни до законодавства, дозволяючи Національній агенції «Медичні закупівлі України» здійснювати закупівлі не лише коштом державного бюджету, а й за рахунок місцевих бюджетів та медзакладів. Законопроєкт №13135 Верховна Рада підтримала в першому читанні. Про це повідомив голова Комітету ВР з питань здоров’я нації Михайло Радуцький на своїй Facebook-сторінці.

Розпочато підготовку законопроєкту №13135 до другого читання.

Чинне законодавство дозволяє МЗУ закуповувати ліки за процедурою ДКД винятково за рахунок коштів державного бюджету. Іноді місцева влада або медичний заклад самостійно закуповують такі ліки зі значною переплатою. Законопроєкт №13135 дозволить МЗУ проводити закупівлі за механізмом ДКД на змішаній основі, зокрема за кошти місцевих бюджетів і медичних закладів, що має покращити доступ пацієнтів до інноваційних ліків.

Невдовзі парламент планує розглянути й законопроєкт №13134, який вносить відповідні зміни до Податкового кодексу для забезпечення можливості здійснення закупівель за механізмом ДКД коштом місцевих бюджетів та медзакладів. 

Комітет ВР з питань здоров’я нації звернувся до колег із Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики з рекомендацією терміново розглянути цей документ і винести на голосування у Верховній Раді.

«Механізм договорів керованого доступу (ДКД) передбачає, що завдяки конфіденційності даних, зокрема вартості та кількості медичних препаратів, закупівельна організація може укладати прямі договори з виробниками на значно вигідніших умовах. Закупівлі через ДКД дають змогу забезпечити пацієнтів безоплатним доступом до дороговартісних, інноваційних ліків. У 2021 році парламент ухвалив закон Комітету про договори керованого доступу, що дозволило укласти 18 договорів, зокрема на закупівлю медичних препаратів для лікування низки орфанних захворювань. Разом із МОЗ продовжуємо працювати над тим, щоб ця процедура стала ефективнішою і щоб більша кількість пацієнтів змогла отримати необхідне лікування», – зазначив Михайло Радуцький у своєму дописі.