Тут надають

якісні послуги!

Центр надання адміністративних послуг

Зеленопідська територіальна громада

08.07.2025 11:10

“Від будинку до домівки”: Фундація Олени Зеленської та ЮНІСЕФ запускають спільну ініціативу для покращення житлових умов дітей у великих прийомних родинах

f991fcd3-770d-40fc-ba97-058dd602f39b.webp

Фундація Олени Зеленської у партнерстві з ЮНІСЕФ розпочинають реалізацію спільної ініціативи “Від будинку до домівки” для великих прийомних сімей (дитячих будинків сімейного типу). Вона має на меті покращити умови проживання для дітей і створити сприятливе для розвитку дитини середовище попри виклики, спричинені війною. 

Міністерство соціальної політики спрямовує субвенцію з державного бюджету місцевим бюджетам на придбання житла для великих прийомних сімей. Минулого року будинки отримали 57 таких сімей, цьогоріч субвенцію розподілили на житло для понад 120 сімей: новостворених і тих, хто був вимушений полишити дім через війну.

Щоб придбане житло стало затишною домівкою, важливо обладнати його усім необхідним для забезпечення базових потреб та гідного життя дітей. Саме це передбачає ініціатива “Від будинку до домівки”.

“Для нас важливо не просто забезпечити дітей дахом над головою, а створити для них середовище, де вони відчують тепло сім’ї, безпеку і можливість розвиватися. Фундація Олени Зеленської опікується великими прийомними родинами, надає їм гуманітарну підтримку та активно сприяє розвитку сімейних форм виховання в Україні. Ініціатива “Від будинку до домівки” є важливим кроком у підтримці великих прийомних родин і продовженням нашої роботи в цьому напрямі”, — підкреслює директорка Фундації Олени Зеленської Ніна Горбачова.
“Забезпечення права кожної дитини зростати в турботливій сім’ї — системна і масштабна робота. А війна лише збільшує виклики. Щоб досягнути результатів, маємо об’єднувати зусилля і спільно шукати рішення. “Від будинку до домівки” — співпраця, яка покращує умови для виховання дітей. Ми вдячні Фундації Олени Зеленської, ЮНІСЕФ та всім партнерам за таку підтримку”, — говорить Ірина Постоловська, заступниця міністра соціальної політики з питань європейської інтеграції.

У межах ініціативи родини отримають меблі та необхідне оснащення протягом найближчих місяців, а також соціальний супровід і психологічну підтримку, що дозволить дітям якомога швидше адаптуватися до нових умов та відчути себе вдома. 

Родини зможуть визначити свої першочергові потреби на основі індивідуальних оцінок, проведених разом із партнерськими організаціями. 

“Любов, турбота родини та справжній дім — це основа благополуччя дитини, що дає їй найкращий старт у житті, — говорить в.о. голови Представництва ЮНІСЕФ в Україні Шаміза Абдулла. — ЮНІСЕФ прагне створити умови, щоб ці родини не лише отримали безпечні домівки, а й усю необхідну підтримку, аби діти, які виховуються в цих родинах, відчували захист і турботу”.

Комфортне і облаштоване всім необхідним житло для великої прийомної сімʼї — це можливість жити в родинному теплі 5–10 дітям без батьківського піклування, зокрема сімейним групам з кількох братів і сестер. 

Нагадаємо, нещодавно Міністерство соціальної політики удосконалило порядок створення великих прийомних сімей: відтепер, щоб створити таку родину, не обов’язково мати власне житло достатньої площі. Рішення про створення ДБСТ може бути ухвалене одночасно з рішенням про забезпечення житлом. 

До 2029 року Міністерство планує спрямувати ще понад 10 мільярдів гривень на будинки для понад 700 великих прийомних сімей.

Презентація ініціативи відбулася під час онлайн-наради за участю заступниці міністра соціальної політики з питань європейської інтеграції Ірини Постоловської, директорки Фундації Олени Зеленської Ніни Горбачової, в.о. голови Представництва ЮНІСЕФ в Україні Шамізи Абдулли, профільних заступників голів обласних адміністрацій, керівників служб у справах дітей та імплементаційних партнерів ЮНІСЕФ.

Ініціатива “Від будинку до домівки” реалізується на підтримку державної програми та за участі численних партнерів і громадських організацій. Серед них: МБО “Партнерство “Кожній дитині”, ГС “Українська мережа за права дитини”, ГО “Ліга соціальних працівників України”, ГО “Відповідальні громадяни”, БО «БФ „Рідні“», МБФ “Українська фундація громадського здоров’я”, МБО «БФ "СОС Дитячі Містечка» Україна, БО “Волонтери: дорослі-дітям”, РМ “Карітас-Спес” РКЦ в Україні, ГО “Соціальна синергія”.

Реалізація ініціативи стала можливою завдяки тісній співпраці з Урядом Польщі та підтримці інших міжнародних партнерів.