Центр надання адміністративних послуг

Зеленопідська територіальна громада

12.11.2024 15:19

«Я не буду руйнувати сім’ю, у нас діти» — дуже поширений аргумент постраждалих від насильства в родині. Справді, для багатьох може здаватися, ніби вихід із насильницьких стосунків зробить лише гірше для дітей, «позбавить їх родини». Проте це не так:

6a868b25-bda3-4d44-b5e1-2bfe0387238e.jpg

🏠 Дім — це безпека. Якщо вдома панує нездорова атмосфера, діти часто не хочуть туди повертатися. Саме лише розуміння, що зараз удома знову будуть сваритися, кричати чи щось значно гірше, стає травматичним для дітей.

👨‍👩‍👧‍👦 Щасливі батьки — щасливі діти. Світогляд формується вдома, розуміння стосунків між людьми — так само. Якщо вони бачать лише агресію та насильство, то змалечку будують не здорове уявлення про світ та правила поведінки в суспільстві.

😔 Це не зробить краще. Зростання в родині з насильством залишить слід на дітях. І те, яким він буде, ми знати не можемо: від агресивного спілкування з іншими до стану, коли людина думає про всіх і ніколи про себе. Дорослими діти навряд оцінять таку «жертовність» заради них.

❤️‍🩹 Розлучення — не завжди про травму. Те, як діти сприймуть розрив ваших стосунків, залежить лише від вас. Врахуйте вік дитини й те, як саме повідомити їй цю новину. Дозволяйте проживати емоції, уникайте перебільшень та брехні, не зациклюйтеся на темі розлучення й стежте за своїми висловлюваннями й рішеннями.

Якщо ви потребуєте підтримки й не знаєте, як вийти з насильницьких стосунків, звертайтеся за підтримкою до мобільних бригад соціально-психологічної допомоги у найближчому до вас місті, контакти знайдете на сайті http://rozirvykolo.org.

Або ж на Національну гарячу лінію з попередження домашнього насильства:

📲116 123

📞0 800 500 335