Тут надають

якісні послуги!

Центр надання адміністративних послуг

Зеленопідська територіальна громада

21.01.2025 14:43

Стійкість – це готовність змінюватися, відшукувати кращі рішення у несприятливих обставинах, масштабувати успішні практики і залучати до них інших. Саме так діють стійкі спільноти, про які ми хочемо розповісти сьогодні.

37245b16-8d22-4115-928e-1c05933ef63c.jpg

✅ Студенти-волонтери з ГО Будуємо Україну Разом - БУР у співпраці з благодійним фондом Razom for Ukraine та Попівською сільською радою за кілька днів відновили роботу п'яти шахтних колодязів у трьох селах Попівської громади, що на Полтавщині.

У 2022 році російські окупанти пересувалися майже всією територією громади, руйнуючи майно мешканців та інфраструктуру. Постраждали й колодязі – джерела води, які є критично важливими в умовах надзвичайних ситуацій. Під час повномасштабної війни вони можуть стати не тільки альтернативою для місцевих, а й надати можливість водопостачання на шляху евакуації з прикордоння.

На роботу з відновлення колодязів до сіл Раки, Озаричі та Жолдаки приїхало 18 волонтерів. Вони демонтували старі колодязі та побудували на їх місці нові. Заготовки до колодязів у БУР також робили разом з молоддю — на базі Конотопського професійного аграрного ліцею.

У всіх селах до розбудови та приведення до охайного стану джерел питної води долучались і місцеві мешканці — хтось приєднувався до робіт, а хтось пригощав волонтерів смаколиками. Надихнувшись прикладом "покрокових змін", жителі громади вже самотужки відремонтували дві автобусні зупинки.

Докладніше про спільнодію волонтерів і громади – у матеріалі за посиланням [ http://surl.li/asyqni ].

✅ БФ Сміливі відновлювати розпочинає проєкт з екологічної відбудови й зараз тестує новій технології, що дозволяють виробляти цеглу із залишків зруйнованого житла.

Допомагає волонтерській спільноті розробці матеріалу будівельник Манфред Хін з Австралії, який приїхав до України на початку повномасштабного вторгнення, щоб брати участь у відбудові. Зокрема, він неодноразово долучався до толок "Сміливих відновлювати".

Інноваційний будівельний блок, який на 85% складається з переробленого матеріалу, міцніший за звичайну цеглу. Його можна використовувати без розчину.

"Сміливі відновлювати" шукають однодумців – організації і людей, яких може цікавити екологічна відбудова. Більше деталей за цим посиланням [ http://surl.li/rgzgtg ].

✅ Нещодавно ГО "Ти Зміни" (ТиЗміни) організувала візит 16 представників молодіжної ради Тлумацької громади до Калушу, щоб вивчити кращі практики взаємодії молоді та місцевої влади.

Під час візиту активісти поспілкувалися з представниками ГО "Молодь у дії", Калуської станиці Національної скаутської організації "Пласт", молодіжної ради при Калуській міській раді, а також із міським головою Калуша Андрієм Найдою.

За його словами, у Калуші сформувалася чудова молодіжна рада – ініціативні люди, які втілюють багато проєктів.

"Ми готуємо їх до того, щоб у майбутньому вони розвивали громаду. Переконаний, що молодь має навчатися, удосконалюватися і залишатися у своїй країні", - розповідає мер Калуша.

Завершальним етапом стане форум, де відбудеться підсумків і формування рекомендації щодо посилення молодіжної політики Тлумацької громади.

Візит відбувся в рамках проєкту "Віднова", який реалізується за підтримки Чеської агенції розвитку та міжнародних партнерів. "Віднова" передбачає навчання молоді з проєктного менеджменту, заходи з психології та обмін досвідом під час візитів.