30.04.2025 12:57
Україна напрацьовує нову Державну програму протидії торгівлі людьми до 2030 року: у фокусі – протидія сексуальним злочинам та допомога постраждалим

За координації Міністерства соціальної політики України представники органів виконавчої влади та міжнародні партнери розпочали роботу над підготовкою пропозицій до нової Державної соціальної програми протидії торгівлі людьми на період до 2030 року. У Києві стартувала сесія, яка стала першим заходом у межах процесу.
За результатами попереднього аналізу, проведеного Мінекономіки, у сфері виконання попередньої Програми протидії торгівлі людьми до 2025 року Україна підготувала 14 з 21 потрібних нормативно-правових актів. Показник навчання фахівців було перевищено у понад три рази, зокрема, розроблені програми навчання. Соціальні послуги потерпілим було надано у 100% випадків, враховуючи всі потреби та запити постраждалих. Зокрема, надано юридичні послуги та забезпечено перебування людей у тимчасових притулках.
Також на високому рівні залишається міжнародна співпраця та проведення інформаційних кампаній. За 2023 та 2024 роки було проведено понад 1299 заходів з інформування.
Заступниця міністра соціальної політики Ірина Постоловська сказала, що нова Програма протидії людьми має відповідати на сучасні виклики та реалії, враховуючи внутрішню та зовнішню міграцію. Так, за даними Ради Європи, понад 5 мільйонів осіб виїхали з України, за даними Держприкордонслужби 90% з цього числа - це жінки і діти. В той же час, внутрішньо переміщеними особами стали 7 мільйонів українців.
“Головне завдання у процесі підготовки нової Програми - максимально спростити процедуру отримання допомоги постраждалому чи постраждалій, вивести превенцію таких злочинів на новий рівень та уніфікувати законодавство з Європейським союзом”, – зазначила Ірина Постоловська.
Очікується, що нова Державна програма протидії торгівлі людьми до 2030 року дозволить: удосконалити нормативно-правову базу у сфері протидії людьми та уніфікувати її з європейським законодавством, напрацювати нові політики підтримки та допомоги постраждалим, напрацювати алгоритми допомоги постраждалим від сексуальної експлуатації, посилити міжнародне співробітництво у даному питанні, напрацювати нові алгоритми допомоги українцям, які перебувають за кордоном, провести первинну профілактику та протидію торгівлі людьми, підвищити обізнаність громадян на дану тему.
Напрацювання нової Програми триває за підтримки Програмного офісу Управління ООН з наркотиків і злочинності (UNODC), Міжнародної організації з міграції та Офісу Спеціальної представниці Генерального секретаря ООН з питань сексуального насильства в умовах конфлікту.