Тут надають

якісні послуги!

Центр надання адміністративних послуг

Зеленопідська територіальна громада

09.05.2025 10:36

Міністерство юстиції та ОЕСР узгодили подальші кроки співпраці в антикорупційній сфері та інтеграцію України до Організації

f3fcee66-4c7e-4cdb-be9e-1cd841016f51.jpg

У Міністерстві юстиції України відбулася зустріч заступників Міністра юстиції Людмили Сугак та Олександра Банчука з делегацією Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР) на чолі з керівницею відділу боротьби з корупцією, керівницею секретаріату Робочої групи ОЕСР з питань протидії хабарництву Джулією Фромгольц.

До складу делегації ОЕСР також увійшли політичний аналітик відділу боротьби з корупцією Ерекле Урушадзе та стратегічна радниця Офісу зв’язку ОЕСР–Україна Катерина Пенькова.

У центрі уваги були питання співпраці в антикорупційній сфері, а також огляд зусиль України на шляху до повноправного членства в ОЕСР і ЄС. Зокрема, сторони обговорили перспективи подальшого руху України до повноцінної участі в Конвенції ОЕСР про боротьбу з підкупом іноземних посадових осіб у міжнародних ділових операціях. Представники ОЕСР повідомили, що на червень заплановано попереднє оцінювання заявки України на приєднання до Конвенції. У разі позитивного рішення восени відбудеться повна процедура оцінювання, за результатами якої Україна зможе отримати запрошення до приєднання до Конвенції, що передбачає набуття членства в Робочій групі ОЕСР з питань протидії хабарництву.

«Ми високо цінуємо внесок Міністерства юстиції в побудову антикорупційної інституційної архітектури, а також у гармонізацію законодавства для приєднання до Робочої групи ОЕСР з питань протидії хабарництву. Це є важливим доповненням до зусиль України в рамках європейської інтеграції», — зазначила Джулія Фромгольц.

Заступник Міністра юстиції Людмила Сугак підкреслила, що для України принципово важливо зберігати сталість реформ і забезпечити відповідність антикорупційної політики найвищим міжнародним стандартам.

«Ми розраховуємо на подальшу підтримку з боку ОЕСР у впровадженні рекомендацій та на шляху до приєднання до Конвенції. Водночас для нас критично важливо, щоб стандарти і підходи ОЕСР були інтегровані в стратегічне бачення реформ, зокрема в Дорожню карту з питань верховенства права. Цей документ включає не лише зобов’язання в межах євроінтеграції, а й рекомендації міжнародних партнерів, серед яких і ОЕСР. Саме тому ми бачимо синергію між роботою над приєднанням до Конвенції та нашими зусиллями в рамках процесу вступу до ЄС», — наголосила вона.

У свою чергу, заступник Міністра Олександр Банчук додав: «Роль Міністерства юстиції полягає не лише в правовому супроводі, а й у координації зусиль усіх відповідальних органів. Ми усвідомлюємо, що антикорупційні заходи є частиною не лише однієї Дорожньої карти. В Україні підготовлено кілька стратегічних документів — зокрема, Дорожню карту щодо зміцнення демократичних інституцій та Дорожню карту з реформи державного управління. У кожному з них передбачено важливі компоненти доброчесності», — резюмував О. Банчук.

Представники Міністерства юстиції висловили відкритість до співпраці з ОЕСР у межах усіх стратегічних документів, що містять антикорупційні компоненти, та готовність до подальшої взаємодії у форматі технічної допомоги й експертизи.

Делегація Організації економічного співробітництва і розвитку (ОЕСР) на чолі з Генеральним секретарем Матіасом Корманом відвідала з робочим візитом Україну з 6 по 8 травня. Під час візиту було представлено Огляд щодо доброчесності та боротьби з корупцією в Україні (OECD Integrity and Anti-Corruption Review of Ukraine), в якому було підтверджено суттєвий прогрес нашої держави у цих сферах. Також відбулася окрема зустріч Віце-прем’єр-міністерки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції — Міністерки юстиції України Ольги Стефанішиної з Генеральним секретарем ОЕСР.