Центр надання адміністративних послуг

Зеленопідська територіальна громада

11.02.2025 14:30

На Дніпропетровщині відкрито оновлений операційний блок для онкопацієнтів

24ea690d-74f0-439d-b656-5daaeb1f7513.webp

У Дніпровському обласному онкологічному диспансері запустили оновлений операційний блок. Це понад 240 кв. м, які модернізували та оснастили сучасним обладнанням. Проєкт реалізовано за підтримки Міністерства охорони здоров’я України та Дніпропетровської обласної ради. 

Зазначимо, лікарня законтрактована НСЗУ за онкопакетами та надає безоплатні послуги з раннього виявлення та лікування онкологічних захворювань  в рамках Програми медичних гарантій.

До реконструкції в лікарні працювали лише дві операційні, а після перепланування їх стало три. Всі приміщення оснащені автономною системою припливно-витяжної вентиляції з HEPA-фільтрами, що відповідає сучасним вимогам інфекційного контролю. Система забезпечує підігрів, охолодження, зволоження та знезараження повітря, що підвищує рівень безпеки пацієнтів.

Встановлене обладнання відповідає найвищим світовим стандартам. Серед нього – безтіньові лампи, цифрова рентгенівська установка, наркозно-дихальні апарати, новітні лапароскопічні стійки та інші високотехнологічні пристрої. Завдяки такому оснащенню хірурги можуть проводити складні оперативні втручання, зокрема малоінвазивні операції, що знижують ризик ускладнень та скорочують час відновлення пацієнтів.

Також одна з операційних має рентгензахисні властивості, що дозволяє проводити втручання без розрізів, болю та крововтрат. Крім того, сучасне обладнання дає можливість виконувати операції на печінці майже безкровно, що значно зменшує ризик післяопераційних ускладнень.

Оновлений операційний блок забезпечений системою аварійного живлення, що гарантує безперебійну роботу навіть у разі відключень електроенергії. В умовах війни диспансер працює з підвищеним навантаженням, приймаючи пацієнтів не лише з Дніпропетровської області, але й з прифронтових регіонів: Запорізької, Херсонської, Харківської та Донецької областей.

Запроваджені інноваційні рішення дозволять підвищити рівень комфорту для пацієнтів та медичних працівників, а найголовніше мінімізувати ризики під час проведення складних хірургічних втручань. Це важливий крок у розвитку медичної галузі регіону та покращенні якості онкологічної допомоги.

Нагадаємо, в Україні оновили настанови щодо деяких видів раку. 1 січня 2025 року набув чинності наказ про порядок скринінгу та ранньої діагностики раку молочної залози, раку шийки матки та колоректального раку, а також моніторингу стану здоров’я пацієнтів з груп ризику.